• Hebrew
  • English
  • Espnaol
  • Francais

הלכה ובריאות האישהלעילוי נשמת לואיז בת יוסף ומרגרית חקשורי ז"ל

תפריט

גלולות עושות לי כתמים. מה אני יכולה לעשות?

י״ח באדר ה׳תשע״ז

שאלה:

אני חצי שנה לאחר לידה וכל הגלולות שלקחתי עד עכשיו עושות לי כתמים.
לאחר שסיימתי להניק השתמשתי ביאז והוא עשה לי כתמים ולאחר מספר שבועות הפסיק ועשיתי הפסק טהרה. עכשיו שהפסקתי את הגלולות קיבלתי וסת ושוב התחילו כתמים (הייתי אצל הרופאה בבדיקה והיא אישרה שהוסת נגמרה וזה כנראה מהגלולות). 
הרופאה נתנה לי גלולות יסמין שהם במינון גבוה יותר ועדין יש כתמים גדולים. מה אני יכולה לעשות?


תשובה:

שלום לך,

בכל הגלולות דימומי הסתגלות בחודשים הראשונים הם תופעת לואי נפוצה. מעבר בין סוגים שונים עשוי להעצים את חוסר האיזון ההורמונלי ובהתאם את ההכתמות. 

מומלץ להתאזר בסבלנות, ולהקפיד על נטילת הגלולה בדיוק באותה שעה מדי יום. מומלץ להמתין עד לתום שתיים או שלוש חפיסות גלולות שניטלות בעקביות לפני בדיקת אמצעי הורמונלי אחר.

במקביל מומלץ להכיר טוב את דיני כתמים, ואת ההנחיות להתנהלות לאור דיני כתמים, כדי להימנע מלהיאסר כשאין בכל הכרח הלכתי.

לא ברור מדברייך האם כבר התחלת בספירת הנקיים וכד', את מוזמנת לכתוב אלינו שוב ולפרט לגבי המצב כעת כדי שנוכל להדריך אותך כיצד להיטהר במהרה.

נשמח לעמוד לרשותך בכל עת,

כל טוב!

תרצה קלמן, יועצת הלכה


האתר אינו יכול להחליף את הקשר האישי עם רב, יועצת הלכה, או רופאה. יש יתרונות רבים לקשר אישי עם סמכות הלכתית, שתקשורת מקוונת אינה יכולה לספק. כמובן שאיננו מתיימרים להוות תחליף להתייעצות אישית עם רופאת נשים או כל גורם רפואי אחר. פרטיות הפונות חשובה לנו. מידע שנחשף בפנינו נותר חסוי ומוגן, והאתר מאובטח כדי להגן על מאגר הנתונים שלנו. לפני פרסום שאלות ותשובות באתר אנו מסירות כל פרט מזהה.